Blog

Profesionální dezinfekce párou

Několikaletý vývoj a testování v reálném prostředí zdravotnických provozů. Tento stroj je ideální volbou do větších zdravotnických zařízení, kuchyní, potravinářských provozů a úklidových firem. Vhodný na čištění interiérů v automobilech a komerční odstraňování žvýkaček.

Dezinfekce párouVelmi výkonný parní čistič s tlakem páry 9 barů a vysávací jednotkou pro zajištění dokonale čistého a suchého povrchu. Stroj je osazen vysávací jednotkou s vodní filtrací a HEPA filtrem pro zamezení úniku vysávaných nečistot zpět do prostor zdravotnických zařízení. Funkce parní dezinfekce vysávací nádoby a příslušenství.

Technologie parního čištění je založena na nízkém tlaku a vysoké teplotě suché páry. Tato technologie je osvědčená jako efektivní proti průmyslovým nečistotám a mastnotě. Při čištění párou můžete současně odstranit zbytky nečistot použitím zabudované vysávací jednotky nebo mikrovlákna. Výsledek: naprosto čistý, suchý a dezinfikovaný povrch.

Mnoho nemocnic využívá systémy OSPREYDEEPCLEAN k čištění svých oddělení, hlavně pak lůžek, zástěn, kolečkových křesel a pojízdných lehátek. Pára dokáže proniknout do míst, kam se při běžném chemickém čištění není možné dostat, což umožňuje například čistit závěsy přímo na místě, či vybavení bez nutnosti jej rozmontovat. Také napomáhá k co nejrychlejšímu navrácení lůžek k jejich plnému vytížení.

TECHNOLOGIE SUCHÉ PARY

Často kladené otázky

Co je to parní čistič?
Parní čistič je zařízení, které používá pouze malé množství čisté studené vody z kohoutku, zahřáté v kotli poháněném elektřinou k dezinfekci, čištění a deodorizaci prakticky jakéhokoli povrchu bez nutnosti použití detergentů.
Jak to funguje?
S použitím pouze malého množství vody z vodovodu vytvoří parní čistič páru s nízkou vlhkostí, která přenáší teplo na povrch, který chcete ošetřit. Teplo v kombinaci s lehkým mícháním funguje. V kombinaci s širokou paletou příslušenství může být použit pro neomezený počet aplikací.
Co je „suchá“ pára v páře?
Pára se nazývá „suchá“, pokud obsahuje pouze asi 5% až 6% vody a je mnohem méně hustá než vzduch, který dýcháme. Je čistá při dostatečně vysokých teplotách, aby zabila bakterie a bakterie, emulgovala mastnotu a olej a další povrchové kontaminanty. Výsledek: zcela hygienický a suchý povrch.
Na co ho mohu použít?
Čištění suchou párou lze použít prakticky na jakémkoli povrchu s výjimkou těch povrchů, které jsou extrémně citlivé na teplo. Povrchy jako hedvábí, některé velmi tenké plasty a některé typy velurového čalounění musí být ošetřeny s velkou péčí.
Kam jde voda?
Voda se vkládá do speciální nádrže nebo kotle, který vodu ohřívá a mění ji na horkou suchou páru. Jedinečnou výhodou našich parních čističů je to, že produkují páru s nízkou vlhkostí a vysokou teplotou, která nese pouze asi 6% vody. Rádi bychom tomu říkali Suchá pára, protože zbylo tak málo vody a spotřebovalo se tak málo.
Potřebuji detergenty v kombinaci s párou?
Ve většině případů nepotřebujete detergenty, ale pro speciální aplikace, jako je odstraňování gumy, může být vyžadován detergent. Čisticí proces může být v některých případech také urychlen pomocí detergentu kombinovaného s párou. OspreyDeepclean proto nabízí výrobcem schválené detergenty, které lze použít v kombinaci s naší parní technologií. Díky technologii suché páry OspreyDeepclean je dosaženo nejlepších výsledků čištění.

Fotogalerie

Video

Často kladené otázky

Je TiO2 nebezpečný pro lidi nebo zvířata?
Není nebezpečný ani nijak škodlivý pro lidi , ani pro zvířata. Používá se v zubních pastách, opalovacích krémech, apod.
Je cítit zápach po aplikování suspenze GENS NANO STERILE ?
Ne, po ošetření NANO - nástřik TiO2   případné pachové látky likviduje.v interiérech
Nepoškodí nástřik barevné nátěry na stěnách?
Ne. Nano nástřiky TiO2 Prodlužují životnost materiálů, na které jsou naneseny a udržují jejich povrch čistý a hygienicky nezávadný. Tvoří ochrannou vrstvu nátěrů. Prodloužují intervaly malování interiérů.
Je pravda, že při nástřiku GENS NANO STERILE není potřeba nic vyklízet, přikrývat, stěhovat?
Ano. Samotná aplikace nevyžaduje žádné omezení takového charakteru. Po samotné aplikaci se po krátkém odvětrání můžete vrátit ke své činnosti.
Mohu ošetřenou plochu umývat nebo jinak čistit?
Ano. Po dostatečném vytvrdnutí nanesené suspenze (cca 48 hod.) je možno ošetřené plochy dále čistit klasickými způsoby….
Po aplikaci nástřiku pro zvýšení úrovně ochrany hygienicky nezávadného prostředí je zařízení funkční až za 48 hodin?
Ne. Aplikace zasychá téměř okamžitě. Pouhých 10 minut trvá, než se vytvoří velmi odolná, tvrdá vrstva a spustí se proces fotokatalýzy. Po 2 hodinách po aplikaci je zařízení plně funkční a i v tomto případě je garantovaný účinek 2 roky. Po 48 hodinách po aplikaci nástřiku je hodnota vytvrdnutí 4H. Zde je pouze jedno omezení, které se týká úklidu . Plochy, které byly ošetřeny , se nesmí po dobu 48 hodin omývat jakýmkoliv chemickým čistícím prostředkem.

Proč vlastně s TiO2 pracujeme?

  • Dotkne li se povrchu jakákoli bakterie, tak se naruší její povrch a nemá schopnost plnit svou funkci.
  • TiO2 zničí veškeré bakterie, včetně infekčních rotavirů, SARS, H5N1 apod.
  • Snižuje výrazně přenos kapénkových nemocí – tedy chřipky aj.
  • Zabrání šíření plísní. Jejich výtrusy vážně ohrožují zdraví. Výtrusy ve zdech vysychají a hynou.
  • Vzduch v prostoru je srovnatelný s horským. Astmatici, alergici ( pylová období ) a lidé se slabou imunitou se cítí podstatně lépe.
  • Díky všem jeho vlastnostem se výrazně snižuje nemocnost.
  • Zamezuje usazování mastnot, tvorbě mechů a řas.
  • Je adhezní, prostředí výrazně nepáchne z odpařování různých materiálů.
  • Ničí VOC (jedovaté karcinogenní látky), které se uvolňují do ovzduší, jako například lepidla a jiné pojivé látky, a které jsou součástí zařízení a jakéhokoli nábytku.
  • Nic se při aplikaci nemusí stěhovat, neboť je vhodný na veškeré materiály, které se stávají EKO aktivní plochou, tedy přírodní samočističkou vzduchu a dá se na jeho povrch použít pro běžnou očistu jakákoli běžná, čistící chemie.

Toto je TiO2 – oxid titaničitý
Žádný výrobce nedodává TiO2 v nano-molekulární podobě, aby jejich velikost mohla proniknout buněčnou strukturou a ovlivnit zdraví lidí.

Přísná kontrola a výzkum je hlavně zaměřena vědeckými pracovníky na laboratorní rozbory a zkoumání vlivu TiO2 na zaměstnance a na pracoviště, kde se vyrábí titanová běloba pro průmyslové využití.

Dezinfekce hotelového pokoje

Bakterie jsou všude a jsou běžné zejména v oblastech s vysokým provozem, jako jsou hotelové pokoje. A proto je důležité vědět, kde by se mohly skrývat potenciálně škodlivé bakterie a viry. Překvapivě bylo zjištěno, že hotelové pokoje mají znepokojivě vysokou koncentraci nebezpečných choroboplodných zárodků, zejména na neočekávaných místech, jako jsou televizní dálkové ovladače a vypínače světla! uv-c pokoj

V dnešní době se kladou vysoké nároky na čistotu a dezinfekci společných prostor. Tím pádem vznikají i nové metody jak tohoto kýženého výsledku docílit. Jedním z nich je ultrafialové světlo ( UV-C ) . Tento typ světla se v nemocnicích a lékařských kancelářích používá již mnoho let a to díky své schopnosti zabránit množení bakterií ve vodě nebo na površích, což pomáhá vytvářet zdravější a sterilnější prostředí.

Přestože se UV-C světlo v komerčním prostředí ukázalo jako velmi efektivní, nebylo zcela vhodné pro použití v hotelech kvůli potenciálně škodlivé rtuti, která tento typ lampy pohání. Novým pokrokem v tomto oboru jsou UV-C LED lampy, které zcela eliminují potřebu rtuťových výbojek, což z nich činí bezpečné a efektivní řešení pro všechny hotely. UV-C LED světla se používají k dezinfekci dálkových ovladačů, budíků, polštářů a dalších zařízeních pouhým vložením položky do zařízení UV-C. Větší předměty jako samočistící vířivé vany a toaletní sedla lze také sterilizovat pomocí tohoto typu světla.

Přestože UV-C světlo nenahrazuje důkladné čištění oblastí s vysokým provozem a pokojů pro hosty, může pomoci bojovat proti šíření nemocí a infekcí v hotelech. Až se příště u vás ubytují vaši hosté, už se nebudou muset bát uchopit dálkový ovladač od televizoru nebo rozsvítit, LED UV-C jsou na vaší straně!

Princip funkce UV-C záření:

Dezinfekce aut ozonem

Účinná dezinfekce ozonem

Ničí přes 650 patogenů včetně COVID-19, MRSA, C. Difficile, Norovirus, TB, chřipky a hepatitidy. Odstraňuje chronické pachy. Dezinfekce ozonem chrání naše rodiny před potenciálně smrtícími infekcemi. Ozonizer produkuje velmi vysokou hladinu ozonového plynu, který zcela ničí smrtící patogeny a zanechává vnitřek každého vozidla čisté a svěží.

Princip sterilizace ozónem

Díky jednoduchosti našeho zařízení může být váš automobil dezinfikován za méně než hodinu! Co je nejlepší? Nepoužívají se žádné tvrdé chemikálie a nevznikají žádné toxické vedlejší produkty!

Proč využít dezinfekci ozonem?

Na základě infekčního onemocnění zemře ročně více než 99 000 osob a nakazí se téměř 1,7 milionu pacientů. Ozonizer je speciálně navržený pro rychlé ničení těchto bakterií a virů z interiéru vašeho vozu. Klíčem je prevence.

Jak to funguje?

Ozonizer používá kyslík, přirozená dezinfekce přírody, k ničení bakterií, virů a čištění vzduchu.

Zařízení pro ozon (O3) obsahuje tři atomy kyslíku. Třetí atom kyslíku činí ozon extrémně reaktivním, což způsobuje snadné navázání na jiné molekuly.

V důsledku toho, kdy se zápachy, bakterie nebo viry setkají s ozonem, nastanou oxidační reakce a obě strany jsou zničeny. Ozon se v zásadě vrací zpět na kyslík.

Důležité:

Použití ozonizeru je určeno pouze pro neobsazený prostor. Po dezinfekci interiéru je nutné jeho opětovné provětrání. Až následně je možné opět použít automobil.

Zaváděcí cena: 399,- Kč

Objednávka dezinfekce interiéru vozidla

Vše o UV-C lampách

PROČ UVC

Nejedná o žádnou novou zázračnou dezinfekční technologii. Již v roce 2005 se UV záření začalo rychle rozšiřovat v nemocničních zařízeních, protože se jedná o osvědčený dezinfekční prostředek pro povrchy, nástroje a vzduch.Ultrafialové světlo napadá mikroorganismy na úrovni DNA a RNA. Mikroby si nejsou schopni vyvinout odolnost vůči ultrafialovému světlu ve srovnání s jejich schopností tvořit protilátky vůči standardním prostředkům.  

U ultrafialového světla byla opakovaně prokázána jako účinnost proti patogenům, včetně C.diff , MRSA, E. coli , Salmonella, Norovirus a mnoho dalších. Schopnost UV světla zabíjet mikroorganismy přímo souvisí s dávkou energie produkovanou UV zdrojem jako funkce spektra, času a vzdálenosti od cíle. U UV světla, zejména u UV-C,  také bylo prokázáno, že má velké účinky kombinaci s jinými metodami čištění. 

Dalším potenciálním přínosem je možnost snížení počtu pracovních sil nebo nákladů na chemické čištění. Studie využití pulzního UV světla pro rutinní denní dezinfekci povrchů nemocnic potvrdila snížení požadovaného počtu úklidových hodin na polovinu ve srovnání s použitím alkoholových ubrousků při ručním čištění. 

Je to skvělá příležitost jak se odlišit od konkurence, ale hlavně jak zvýšit bezpečí a spokojenost hotelových hostí na maximální úroveň.

Zaměření na zdraví zákazníků může vést k vyšší míře obsazenosti a zároveň vyšší průměrné ceně za ubytování. Zelené praktiky v hotelech, včetně omezení používání škodlivých chemických látek, jsou zvláště pak v dnešní době důležitou součástí provozování hotelu, kdy jsou zákazníci ochotni za tyto služby platit vyšší cenu.

85% zákazníků uvádí, že čistota je pro ně jedním z rozhodujících faktorů pro výběr hotelu. UV dezinfekce tak může hrát velkou roli v jejich rozhodování.

Využití UV dezinfekce není limitováno pouze pokoji nebo koupelnami, ale je možné ho využít ve společných prostorách jako jsou fitness centra, wellness centra nebo v kuchyni. 

UV-C lampy a jejich využití v hotelích

Faktem je, že celková čistota prostředí je jedním z hlavních aspektů při rozhodování zákazníků, kde rezervují nakonec svůj pobyt. Důležitá není jen optická čistota, ale i jistota, že pokoj není plný skrytých bakterií. A ty jsou všude, nejen v hotelových pokojích. 

Podle studie provedené University of Houston jsou televizní dálkové ovladače a vypínače světla hlavními místy pro bakteriální aktivity v hotelových pokojích. Hosté nepřemýšlejí o dotyku těchto každodenních zařízeních, a proto se vystavují nežádoucím zdravotním rizikům. Vířivé vany a jiná wellness zařízení, která si mnozí hoteloví hosté rádi dopřávají, jsou také jedním z oblíbených úkrytů bakterií. V jedné mikrobiologické studii bylo zjištěnol, že 100 procent vzorků vody odebraných z hotelových vířivek bylo pozitivně testováno na kontaminanty, které mohou způsobit vyrážky, infekce močových cest a dokonce i zápal plic.

Číst více

UV záření

Germicidní zářič nebo také Germicidní UV lampa je speciální lampa, která vyzařuje ultrafialové záření ve spektru C (UVC) s vlnovou délkou světla 253,7 nm. Používá se pro sterilizaci plynů, kapalin a povrchu předmětů tam, kde je potřeba velice sterilního prostředí. Nejčastěji ve zdravotnictví a potravinářství.

Ultrafialové záření je elektromagnetické záření s vlnovou délkou kratší než má viditelné světlo, avšak delší než má rentgenové záření. Pro člověka je neviditelné a jeho přirozeným zdrojem je Slunce.

Rozdělení na spektrální oblasti UVA, UVB a UVC je především z hlediska biologických účinků UV záření.

Číst více