Dezinfekce hotelového pokoje

Bakterie jsou všude a jsou běžné zejména v oblastech s vysokým provozem, jako jsou hotelové pokoje. A proto je důležité vědět, kde by se mohly skrývat potenciálně škodlivé bakterie a viry. Překvapivě bylo zjištěno, že hotelové pokoje mají znepokojivě vysokou koncentraci nebezpečných choroboplodných zárodků, zejména na neočekávaných místech, jako jsou televizní dálkové ovladače a vypínače světla! uv-c pokoj

V dnešní době se kladou vysoké nároky na čistotu a dezinfekci společných prostor. Tím pádem vznikají i nové metody jak tohoto kýženého výsledku docílit. Jedním z nich je ultrafialové světlo ( UV-C ) . Tento typ světla se v nemocnicích a lékařských kancelářích používá již mnoho let a to díky své schopnosti zabránit množení bakterií ve vodě nebo na površích, což pomáhá vytvářet zdravější a sterilnější prostředí.

Přestože se UV-C světlo v komerčním prostředí ukázalo jako velmi efektivní, nebylo zcela vhodné pro použití v hotelech kvůli potenciálně škodlivé rtuti, která tento typ lampy pohání. Novým pokrokem v tomto oboru jsou UV-C LED lampy, které zcela eliminují potřebu rtuťových výbojek, což z nich činí bezpečné a efektivní řešení pro všechny hotely. UV-C LED světla se používají k dezinfekci dálkových ovladačů, budíků, polštářů a dalších zařízeních pouhým vložením položky do zařízení UV-C. Větší předměty jako samočistící vířivé vany a toaletní sedla lze také sterilizovat pomocí tohoto typu světla.

Přestože UV-C světlo nenahrazuje důkladné čištění oblastí s vysokým provozem a pokojů pro hosty, může pomoci bojovat proti šíření nemocí a infekcí v hotelech. Až se příště u vás ubytují vaši hosté, už se nebudou muset bát uchopit dálkový ovladač od televizoru nebo rozsvítit, LED UV-C jsou na vaší straně!

Princip funkce UV-C záření: