Vše o UV-C lampách

PROČ UVC

Nejedná o žádnou novou zázračnou dezinfekční technologii. Již v roce 2005 se UV záření začalo rychle rozšiřovat v nemocničních zařízeních, protože se jedná o osvědčený dezinfekční prostředek pro povrchy, nástroje a vzduch.Ultrafialové světlo napadá mikroorganismy na úrovni DNA a RNA. Mikroby si nejsou schopni vyvinout odolnost vůči ultrafialovému světlu ve srovnání s jejich schopností tvořit protilátky vůči standardním prostředkům.  

U ultrafialového světla byla opakovaně prokázána jako účinnost proti patogenům, včetně C.diff , MRSA, E. coli , Salmonella, Norovirus a mnoho dalších. Schopnost UV světla zabíjet mikroorganismy přímo souvisí s dávkou energie produkovanou UV zdrojem jako funkce spektra, času a vzdálenosti od cíle. U UV světla, zejména u UV-C,  také bylo prokázáno, že má velké účinky kombinaci s jinými metodami čištění. 

Dalším potenciálním přínosem je možnost snížení počtu pracovních sil nebo nákladů na chemické čištění. Studie využití pulzního UV světla pro rutinní denní dezinfekci povrchů nemocnic potvrdila snížení požadovaného počtu úklidových hodin na polovinu ve srovnání s použitím alkoholových ubrousků při ručním čištění. 

Je to skvělá příležitost jak se odlišit od konkurence, ale hlavně jak zvýšit bezpečí a spokojenost hotelových hostí na maximální úroveň.

Zaměření na zdraví zákazníků může vést k vyšší míře obsazenosti a zároveň vyšší průměrné ceně za ubytování. Zelené praktiky v hotelech, včetně omezení používání škodlivých chemických látek, jsou zvláště pak v dnešní době důležitou součástí provozování hotelu, kdy jsou zákazníci ochotni za tyto služby platit vyšší cenu.

85% zákazníků uvádí, že čistota je pro ně jedním z rozhodujících faktorů pro výběr hotelu. UV dezinfekce tak může hrát velkou roli v jejich rozhodování.

Využití UV dezinfekce není limitováno pouze pokoji nebo koupelnami, ale je možné ho využít ve společných prostorách jako jsou fitness centra, wellness centra nebo v kuchyni.